ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42SM16400K-75BLI-TR
IS42SM16400K-75BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42SM16400K-75BLI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 64M 133MHZ 54BGA
Datasheet Download
IS42SM16400K-75BLI-TR.pdf
Availability of IS42SM16400K-75BLI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42SM16400K-75BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42SM16400K-75BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42SM16400K-75BLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile SDRAM
Memory Size64M (4M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TFBGA
Supplier Device Package54-TFBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42SM16400K-75BLI-TR
IS42SM16400K-75BLI-TR Details Description
Related parts for IS42SM16400K-75BLI-TR
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 8POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 5SIP datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 250MA 650 MOHM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC FPGA 191 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 2.1A DPAK-3 datasheet.pdf