ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42VM16400K-75BLI-TR
IS42VM16400K-75BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42VM16400K-75BLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 64M 133MHZ 54BGA
Datasheet Download
IS42VM16400K-75BLI-TR.pdf
Availability of IS42VM16400K-75BLI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42VM16400K-75BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42VM16400K-75BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42VM16400K-75BLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile SDRAM
Memory Size64M (4M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TFBGA
Supplier Device Package54-TFBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42VM16400K-75BLI-TR
IS42VM16400K-75BLI-TR Details Description
Related parts for IS42VM16400K-75BLI-TR
RES ARRAY 2 RES 160K OHM 0606 datasheet.pdf
LED OSTAR PROJECTION AMBER datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.2W STER D 28WQFN datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON RED 50/PK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 650VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IGBT 600V 14A 83W D2PAK datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
GAUGE VACUUM GAUGE SIG CONDITION datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf