ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43DR86400C-25DBLI
IS43DR86400C-25DBLI picture photo
Mfg. Part Number
IS43DR86400C-25DBLI
Brief Description
IC DDR2 512M 400MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43DR86400C-25DBLI.pdf
Availability of IS43DR86400C-25DBLI
QUANTITY
IS43DR86400C-25DBLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43DR86400C-25DBLI
Internal Part NumberEIS-IS43DR86400C-25DBLI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package242
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TWBGA (10.5x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43DR86400C-25DBLI
IS43DR86400C-25DBLI Details Description
Related parts for IS43DR86400C-25DBLI
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SP3508 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 SQ datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 65MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf