ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43DR86400C-3DBLI
IS43DR86400C-3DBLI picture photo
Mfg. Part Number
IS43DR86400C-3DBLI
Brief Description
IC DDR2 512M 333MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43DR86400C-3DBLI.pdf
Availability of IS43DR86400C-3DBLI
QUANTITY
IS43DR86400C-3DBLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43DR86400C-3DBLI
Internal Part NumberEIS-IS43DR86400C-3DBLI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package242
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed333MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TWBGA (10.5x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43DR86400C-3DBLI
IS43DR86400C-3DBLI Details Description
Related parts for IS43DR86400C-3DBLI
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC AXIAL datasheet.pdf
DOOR STEEL 34.75X19.33" BE/GY datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MICRO TIM2 CONTACT datasheet.pdf
FUSE FST/A TELE-GARD 600A 170VDC datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF HOOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf