ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43LR16200C-6BL-TR
IS43LR16200C-6BL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43LR16200C-6BL-TR
Brief Description
IC DDR 32M 166MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43LR16200C-6BL-TR.pdf
Availability of IS43LR16200C-6BL-TR
QUANTITY
IS43LR16200C-6BL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43LR16200C-6BL-TR
Internal Part NumberEIS-IS43LR16200C-6BL-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile DDR SDRAM
Memory Size32M (2M x 16)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TFBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43LR16200C-6BL-TR
IS43LR16200C-6BL-TR Details Description
Related parts for IS43LR16200C-6BL-TR
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 32K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE SKT datasheet.pdf