ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43LR16200C-6BLI-TR
IS43LR16200C-6BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43LR16200C-6BLI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR 32M 166MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43LR16200C-6BLI-TR.pdf
Availability of IS43LR16200C-6BLI-TR
QUANTITY
IS43LR16200C-6BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43LR16200C-6BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS43LR16200C-6BLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile DDR SDRAM
Memory Size32M (2M x 16)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TFBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43LR16200C-6BLI-TR
IS43LR16200C-6BLI-TR Details Description
Related parts for IS43LR16200C-6BLI-TR
RES 11.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC 1.43V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 20POS SMD datasheet.pdf
FUSE PTC RESET TELE .08A 60V/250 datasheet.pdf
CAP ALUM 2900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SOT1061 datasheet.pdf