ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43R86400D-6BL
IS43R86400D-6BL picture photo
Mfg. Part Number
IS43R86400D-6BL
Brief Description
IC DDR 512M 166MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43R86400D-6BL.pdf
Availability of IS43R86400D-6BL
QUANTITY
IS43R86400D-6BL Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43R86400D-6BL
Internal Part NumberEIS-IS43R86400D-6BL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package190
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43R86400D-6BL
Related LinksIS43R86, IS43R86400D-6BL Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS43R86400D-6BL Details Description
Related parts for IS43R86400D-6BL
CAP CER 10PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
MILLIPACS RCP HSG datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:2 10/100 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 12"W datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT ADJ 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC 214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf