ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43R86400D-6TLI-TR
IS43R86400D-6TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43R86400D-6TLI-TR
Brief Description
IC DDR 512M 166MHZ 66TSOP
Datasheet Download
IS43R86400D-6TLI-TR.pdf
Availability of IS43R86400D-6TLI-TR
QUANTITY
IS43R86400D-6TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43R86400D-6TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS43R86400D-6TLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43R86400D-6TLI-TR
IS43R86400D-6TLI-TR Details Description
Related parts for IS43R86400D-6TLI-TR
CAP TANT 680UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 3-INP 6-SOT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf