ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43TR82560B-15HBLI-TR
IS43TR82560B-15HBLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43TR82560B-15HBLI-TR
Brief Description
IC DDR3 2GB 1.5V 1333MT 78BGA
Datasheet Download
IS43TR82560B-15HBLI-TR.pdf
Availability of IS43TR82560B-15HBLI-TR
QUANTITY
IS43TR82560B-15HBLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43TR82560B-15HBLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS43TR82560B-15HBLI-TR
Featured ProductDDR3 Memory Solutions
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size2G (256M x 8)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-TWBGA (8x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43TR82560B-15HBLI-TR
IS43TR82560B-15HBLI-TR Details Description
Related parts for IS43TR82560B-15HBLI-TR
IDC CABLE - MSR34A/MC34F/MSR34A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 40 MOHM datasheet.pdf
BCH 16-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf