ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43TR82560BL-15HBLI-TR
IS43TR82560BL-15HBLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43TR82560BL-15HBLI-TR
Brief Description
IC DDR3L 2GB 1.35V 1333MT 78BGA
Datasheet Download
IS43TR82560BL-15HBLI-TR.pdf
Availability of IS43TR82560BL-15HBLI-TR
QUANTITY
IS43TR82560BL-15HBLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43TR82560BL-15HBLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS43TR82560BL-15HBLI-TR
Featured ProductDDR3 Memory Solutions
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size2G (256M x 8)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.283 V ~ 1.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-TWBGA (8x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43TR82560BL-15HBLI-TR
IS43TR82560BL-15HBLI-TR Details Description
Related parts for IS43TR82560BL-15HBLI-TR
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THERMOSTAT CERAMIC 118.3DEG C NC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 12V OUT SIP7 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf