ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS49NLS93200-33BI
IS49NLS93200-33BI picture photo
Mfg. Part Number
IS49NLS93200-33BI
Brief Description
IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA
Datasheet Download
IS49NLS93200-33BI.pdf
Availability of IS49NLS93200-33BI
QUANTITY
IS49NLS93200-33BI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS49NLS93200-33BI
Internal Part NumberEIS-IS49NLS93200-33BI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package104
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeRLDRAM 2
Memory Size288M (32M x 9)
Speed3.3ns
InterfaceSeparate I/O
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case144-TFBGA
Supplier Device Package144-FCBGA (11x18.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS49NLS93200-33BI
IS49NLS93200-33BI Details Description
Related parts for IS49NLS93200-33BI
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
RES SMD 505 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf