ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LP6436A-133TQLI-TR
IS61LP6436A-133TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LP6436A-133TQLI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LP6436A-133TQLI-TR.pdf
Availability of IS61LP6436A-133TQLI-TR
QUANTITY
IS61LP6436A-133TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LP6436A-133TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LP6436A-133TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size2M (64K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LP6436A-133TQLI-TR
IS61LP6436A-133TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61LP6436A-133TQLI-TR
IC BUFFER NON-INVERTING SOT23-5 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.011 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 43MM datasheet.pdf