ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS102418A-200TQLI
IS61LPS102418A-200TQLI picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS102418A-200TQLI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS102418A-200TQLI.pdf
Availability of IS61LPS102418A-200TQLI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61LPS102418A-200TQLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS102418A-200TQLI
Internal Part NumberEIS-IS61LPS102418A-200TQLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (1M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS102418A-200TQLI
IS61LPS102418A-200TQLI Details Description
Related parts for IS61LPS102418A-200TQLI
D-SUB CABLE - MML15K/MC16M/X datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 27V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V 20% X6S 1206 datasheet.pdf