ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS102436B-200TQLI-TR
IS61LPS102436B-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS102436B-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS102436B-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61LPS102436B-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61LPS102436B-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS102436B-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LPS102436B-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS102436B-200TQLI-TR
IS61LPS102436B-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61LPS102436B-200TQLI-TR
RES SMD 1.96K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 32CHAN 3V 100LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 1K SRAM 44-PQFP datasheet.pdf
IC RES TEMP 20/20K W/3MON 16-BGA datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
AC FRONT END HEATSINK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
BLACKFIN 400MHZ PRCSR CAN 2.0 BU datasheet.pdf