ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS12836A-200TQLI
IS61LPS12836A-200TQLI picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS12836A-200TQLI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS12836A-200TQLI.pdf
Availability of IS61LPS12836A-200TQLI
QUANTITY
IS61LPS12836A-200TQLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS12836A-200TQLI
Internal Part NumberEIS-IS61LPS12836A-200TQLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS12836A-200TQLI
IS61LPS12836A-200TQLI Details Description
Related parts for IS61LPS12836A-200TQLI
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 22A BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 820 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RCPT HSG EGG.3B. - 2 COAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
GUIDE RAIL REAR FEED datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf