ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS25636A-200TQI-TR
IS61LPS25636A-200TQI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS25636A-200TQI-TR
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS25636A-200TQI-TR.pdf
Availability of IS61LPS25636A-200TQI-TR
QUANTITY
IS61LPS25636A-200TQI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS25636A-200TQI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LPS25636A-200TQI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS25636A-200TQI-TR
IS61LPS25636A-200TQI-TR Details Description
Related parts for IS61LPS25636A-200TQI-TR
OSC XO 2.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 250MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 73MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
RES 866 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM .047UF 2000VDC RADIAL datasheet.pdf