ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS409618B-200TQLI
IS61LPS409618B-200TQLI picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS409618B-200TQLI
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS409618B-200TQLI.pdf
Availability of IS61LPS409618B-200TQLI
QUANTITY
IS61LPS409618B-200TQLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS409618B-200TQLI
Internal Part NumberEIS-IS61LPS409618B-200TQLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (4M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS409618B-200TQLI
IS61LPS409618B-200TQLI Details Description
Related parts for IS61LPS409618B-200TQLI
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
BIT TORX TR T45S 1.97" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/YW YW/GRN datasheet.pdf
PHOTODETECTOR SCHMITT SIDE LOOK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf