ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS51236B-200TQLI-TR
IS61LPS51236B-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS51236B-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS51236B-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61LPS51236B-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61LPS51236B-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS51236B-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LPS51236B-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS51236B-200TQLI-TR
IS61LPS51236B-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61LPS51236B-200TQLI-TR
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 5A 5V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 18DL POS .100 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C GREEN SMD datasheet.pdf
SHUTTER FOR SC CONNECTORS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
2810-25 CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
CONN FFC VERT 11POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B PG16 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf