ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
IS61NLF25636A-7.5TQI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 117MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLF25636A-7.5TQI-TR.pdf
Availability of IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
QUANTITY
IS61NLF25636A-7.5TQI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
IS61NLF25636A-7.5TQI-TR Details Description
Related parts for IS61NLF25636A-7.5TQI-TR
TRANS PNP DARL 100V 8A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 91PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IR 20 GASKET FRNTMT FLAME RETA datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 24V PANEL MOUNT datasheet.pdf