ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP102418-200B3LI-TR
IS61NLP102418-200B3LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP102418-200B3LI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NLP102418-200B3LI-TR.pdf
Availability of IS61NLP102418-200B3LI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61NLP102418-200B3LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP102418-200B3LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP102418-200B3LI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (1M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP102418-200B3LI-TR
IS61NLP102418-200B3LI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP102418-200B3LI-TR
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ 14DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC 8BIT SYNC BINARY DOWN 16-SSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.4K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf