ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP102418B-250B3LI-TR
IS61NLP102418B-250B3LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP102418B-250B3LI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NLP102418B-250B3LI-TR.pdf
Availability of IS61NLP102418B-250B3LI-TR
QUANTITY
IS61NLP102418B-250B3LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP102418B-250B3LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP102418B-250B3LI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (1M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP102418B-250B3LI-TR
IS61NLP102418B-250B3LI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP102418B-250B3LI-TR
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
SINGLE BD COMPUTER AMD GEODE NX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.549 OHM 1% 5W datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
FAN 120X38MM 230V IP55 WIRE datasheet.pdf