ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP12836B-200TQI-TR
IS61NLP12836B-200TQI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP12836B-200TQI-TR
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP12836B-200TQI-TR.pdf
Availability of IS61NLP12836B-200TQI-TR
QUANTITY
IS61NLP12836B-200TQI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP12836B-200TQI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP12836B-200TQI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP12836B-200TQI-TR
IS61NLP12836B-200TQI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP12836B-200TQI-TR
CONVERTER DC-DC 3.3V 5A HRZ datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR RF 10GHX MEMS SPDT SMD datasheet.pdf
LED MINI PANEL GRN 28V .7" MNT datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 0.5A 1000V 4-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf