ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP204818B-200TQLI-TR
IS61NLP204818B-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP204818B-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 36MB 200MHZ 100QFP
Datasheet Download
IS61NLP204818B-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61NLP204818B-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61NLP204818B-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP204818B-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP204818B-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size36M (2M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP204818B-200TQLI-TR
IS61NLP204818B-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP204818B-200TQLI-TR
LED SS RED DIFFUSED LP PCB 5MM datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A WPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
FLKM 50-RD datasheet.pdf
VORTEX86DX2 CPU 800MHZ ET 2GB datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf