ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP25672-200B1LI
IS61NLP25672-200B1LI picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP25672-200B1LI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 209BGA
Datasheet Download
IS61NLP25672-200B1LI.pdf
Availability of IS61NLP25672-200B1LI
QUANTITY
IS61NLP25672-200B1LI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP25672-200B1LI
Internal Part NumberEIS-IS61NLP25672-200B1LI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (256K x 72)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case209-BGA
Supplier Device Package209-LFBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP25672-200B1LI
IS61NLP25672-200B1LI Details Description
Related parts for IS61NLP25672-200B1LI
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .050" STR PCB datasheet.pdf
IC LIN INTERFACE W/WAKE 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA SOC 90K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf