ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP6432A-200TQLI
IS61NLP6432A-200TQLI picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP6432A-200TQLI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP6432A-200TQLI.pdf
Availability of IS61NLP6432A-200TQLI
QUANTITY
IS61NLP6432A-200TQLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP6432A-200TQLI
Internal Part NumberEIS-IS61NLP6432A-200TQLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size2M (64K x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP6432A-200TQLI
IS61NLP6432A-200TQLI Details Description
Related parts for IS61NLP6432A-200TQLI
CAP CER 39PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
RES 130K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
KJL SERIES I datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 4.7UF AXIAL datasheet.pdf