ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236-200B3I
IS61NVP51236-200B3I picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236-200B3I
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NVP51236-200B3I.pdf
Availability of IS61NVP51236-200B3I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61NVP51236-200B3I Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236-200B3I
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236-200B3I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package144
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LFBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NVP51236-200B3I
IS61NVP51236-200B3I Details Description
Related parts for IS61NVP51236-200B3I
KIT 8505 FIELD SERVICE LIGHT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
ISOLATOR 3.75KVRMS GATE DRVR SO6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf