ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236-200TQLI-TR
IS61NVP51236-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NVP51236-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61NVP51236-200TQLI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61NVP51236-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NVP51236-200TQLI-TR
IS61NVP51236-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61NVP51236-200TQLI-TR
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -45DB datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR HEX 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
VERSAFLEX-3/4-0-SP 1=450 METERS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM 600 datasheet.pdf