ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236B-200B3LI
IS61NVP51236B-200B3LI picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236B-200B3LI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NVP51236B-200B3LI.pdf
Availability of IS61NVP51236B-200B3LI
QUANTITY
IS61NVP51236B-200B3LI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236B-200B3LI
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236B-200B3LI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package144
Series-
PackagingTray
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C