ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDP2B451236A-400M3L
IS61QDP2B451236A-400M3L picture photo
Mfg. Part Number
IS61QDP2B451236A-400M3L
Brief Description
IC SRAM 18MB 400MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61QDP2B451236A-400M3L.pdf
Availability of IS61QDP2B451236A-400M3L
QUANTITY
IS61QDP2B451236A-400M3L Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61QDP2B451236A-400M3L
Internal Part NumberEIS-IS61QDP2B451236A-400M3L
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous, QUADP
Memory Size18M (512K x 36)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-LFBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61QDP2B451236A-400M3L
IS61QDP2B451236A-400M3L Details Description
Related parts for IS61QDP2B451236A-400M3L
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HN 14.41A CABLE GUARD datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
SR BTS CB 4 ASY datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
USB FLASH AH321 4GB SLC IND datasheet.pdf
INDENTER datasheet.pdf
LED COB CX1510 5700K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf