ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDPB21M18A-333M3L
IS61QDPB21M18A-333M3L picture photo
Mfg. Part Number
IS61QDPB21M18A-333M3L
Brief Description
IC SRAM 18MB 333MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61QDPB21M18A-333M3L.pdf
Availability of IS61QDPB21M18A-333M3L
QUANTITY
IS61QDPB21M18A-333M3L Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61QDPB21M18A-333M3L
Internal Part NumberEIS-IS61QDPB21M18A-333M3L
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous, QUADP
Memory Size18M (1M x 18)
Speed333MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-LFBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61QDPB21M18A-333M3L
IS61QDPB21M18A-333M3L Details Description
Related parts for IS61QDPB21M18A-333M3L
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DIFF DVR/RCVR DUAL 16-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf