ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS25618A-200B3I
IS61VPS25618A-200B3I picture photo
Mfg. Part Number
IS61VPS25618A-200B3I
Brief Description
IC SRAM 4MB 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61VPS25618A-200B3I.pdf
Availability of IS61VPS25618A-200B3I
QUANTITY
IS61VPS25618A-200B3I Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61VPS25618A-200B3I
Internal Part NumberEIS-IS61VPS25618A-200B3I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package144
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61VPS25618A-200B3I
IS61VPS25618A-200B3I Details Description
Related parts for IS61VPS25618A-200B3I
DUCT SOLID NOHO WHT 1.5X1"X 6' datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 38POS datasheet.pdf