ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS51236A-200TQI-TR
IS61VPS51236A-200TQI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61VPS51236A-200TQI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61VPS51236A-200TQI-TR.pdf
Availability of IS61VPS51236A-200TQI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61VPS51236A-200TQI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61VPS51236A-200TQI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61VPS51236A-200TQI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61VPS51236A-200TQI-TR
IS61VPS51236A-200TQI-TR Details Description
Related parts for IS61VPS51236A-200TQI-TR
IC 8051 MCU 64K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 8.38MM datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
2150 SILVER 100 FT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 85POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO220AA datasheet.pdf