ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS51236A-250B3-TR
IS61VPS51236A-250B3-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61VPS51236A-250B3-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61VPS51236A-250B3-TR.pdf
Availability of IS61VPS51236A-250B3-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61VPS51236A-250B3-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61VPS51236A-250B3-TR
Internal Part NumberEIS-IS61VPS51236A-250B3-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed250MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-FBGA
Supplier Device Package165-PBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61VPS51236A-250B3-TR
IS61VPS51236A-250B3-TR Details Description
Related parts for IS61VPS51236A-250B3-TR
IC DRIVER DUAL SYNC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 600KSPS 32-QFN datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2647 datasheet.pdf
CONN PLUG FEM 4POS 18AWG 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
High Performance, 145 MHz FastFET⑩ Op Amps IC datasheet.pdf