ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS51236A-250B3L-TR
IS61VPS51236A-250B3L-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61VPS51236A-250B3L-TR
Brief Description
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61VPS51236A-250B3L-TR.pdf
Availability of IS61VPS51236A-250B3L-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61VPS51236A-250B3L-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61VPS51236A-250B3L-TR
Internal Part NumberEIS-IS61VPS51236A-250B3L-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed250MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61VPS51236A-250B3L-TR
IS61VPS51236A-250B3L-TR Details Description
Related parts for IS61VPS51236A-250B3L-TR
IDC CABLE- AKR26G/ AE26M / AKR26 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 35A DO203AB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.5MM 3POS PCB datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 24MM PCMNT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM .10A 0402 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN ROCKSTAR KIT SIZE 6 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf