ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61WV102416BLL-10MI
IS61WV102416BLL-10MI picture photo
Mfg. Part Number
IS61WV102416BLL-10MI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 16MBIT 10NS 48MINIBGA
Datasheet Download
IS61WV102416BLL-10MI.pdf
Availability of IS61WV102416BLL-10MI
QUANTITY
IS61WV102416BLL-10MI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61WV102416BLL-10MI
Internal Part NumberEIS-IS61WV102416BLL-10MI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size16M (1M x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-miniBGA (9x11)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61WV102416BLL-10MI
IS61WV102416BLL-10MI Details Description
Related parts for IS61WV102416BLL-10MI
FIXED IND 68UH 50MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 196 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 11POS ORG datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN CRIMP CONTACT PIN 16 AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SLEEVE HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 510NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf