ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS62C256AL-25ULI-TR
IS62C256AL-25ULI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS62C256AL-25ULI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 256KBIT 25NS 28SOP
Datasheet Download
IS62C256AL-25ULI-TR.pdf
Availability of IS62C256AL-25ULI-TR
QUANTITY
IS62C256AL-25ULI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS62C256AL-25ULI-TR
Internal Part NumberEIS-IS62C256AL-25ULI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size256K (32K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-SOIC (0.330", 8.38mm Width)
Supplier Device Package28-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS62C256AL-25ULI-TR
IS62C256AL-25ULI-TR Details Description
Related parts for IS62C256AL-25ULI-TR
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR50B/AE50M/ASR50B datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 10A TO220AC datasheet.pdf
TRIPLE NONINVERTING BUFFER UDFN8 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 400A TO244AB datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU I.MX6DL 800MHZ 624MAPBGA datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf