ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS62WV51216BLL-55BLI-TR
IS62WV51216BLL-55BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS62WV51216BLL-55BLI-TR
Brief Description
IC SRAM 8MBIT 55NS 48MINIBGA
Datasheet Download
IS62WV51216BLL-55BLI-TR.pdf
Availability of IS62WV51216BLL-55BLI-TR
QUANTITY
IS62WV51216BLL-55BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS62WV51216BLL-55BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS62WV51216BLL-55BLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size8M (512K x 16)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-miniBGA (7.2x8.7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS62WV51216BLL-55BLI-TR
IS62WV51216BLL-55BLI-TR Details Description
Related parts for IS62WV51216BLL-55BLI-TR
IC REG CTRLR BST PWM CM 20-DIP datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W SOT363 datasheet.pdf
CONN MMCX JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 68POS .050" SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
HIGH CAPACITY DC POWER RELAY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf