ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS63LV1024-10J-TR
IS63LV1024-10J-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS63LV1024-10J-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 10NS 32SOJ
Datasheet Download
IS63LV1024-10J-TR.pdf
Availability of IS63LV1024-10J-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS63LV1024-10J-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS63LV1024-10J-TR
Internal Part NumberEIS-IS63LV1024-10J-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (128K x 8)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-BSOJ (0.300", 7.62mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS63LV1024-10J-TR
IS63LV1024-10J-TR Details Description
Related parts for IS63LV1024-10J-TR
RES ARRAY 4 RES 1 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON TRPL EE 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE MOD 200A 1000V BLADE datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 28.9K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.2A 372 MOHM SMD datasheet.pdf