ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS63LV1024-12KL-TR
IS63LV1024-12KL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS63LV1024-12KL-TR
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ
Datasheet Download
IS63LV1024-12KL-TR.pdf
Availability of IS63LV1024-12KL-TR
QUANTITY
IS63LV1024-12KL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS63LV1024-12KL-TR
Internal Part NumberEIS-IS63LV1024-12KL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS63LV1024-12KL-TR
IS63LV1024-12KL-TR Details Description
Related parts for IS63LV1024-12KL-TR
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 1.27MM T/H datasheet.pdf