ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS63LV1024L-12BI
IS63LV1024L-12BI picture photo
Mfg. Part Number
IS63LV1024L-12BI
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 12NS 36MINIBGA
Datasheet Download
IS63LV1024L-12BI.pdf
Availability of IS63LV1024L-12BI
QUANTITY
IS63LV1024L-12BI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS63LV1024L-12BI
Internal Part NumberEIS-IS63LV1024L-12BI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Series-
PackagingTray
Memory Size1M (128K x 8)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case36-MBGA
Supplier Device Package36-miniBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS63LV1024L-12BI
Related LinksIS63LV10, IS63LV1024L-12BI Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS63LV1024L-12BI Details Description
Related parts for IS63LV1024L-12BI
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-513-E2 datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA /LCK 8CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 3POS .305M 16AWG datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT PIN datasheet.pdf