ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS63WV1288DBLL-10JLI
IS63WV1288DBLL-10JLI picture photo
Mfg. Part Number
IS63WV1288DBLL-10JLI
Brief Description
IC SRAM 1MB LP 10NS 32SOIC
Datasheet Download
IS63WV1288DBLL-10JLI.pdf
Availability of IS63WV1288DBLL-10JLI
QUANTITY
IS63WV1288DBLL-10JLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS63WV1288DBLL-10JLI
Internal Part NumberEIS-IS63WV1288DBLL-10JLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (128K x 8)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-BSOJ (0.300", 7.62mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS63WV1288DBLL-10JLI
IS63WV1288DBLL-10JLI Details Description
Related parts for IS63WV1288DBLL-10JLI
4 CONT. RECEPTACLE W/PIN INSERT datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH GUARD LOCK SAFETY-DOOR datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf