ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
IS64LPS12832A-200TQLA3-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS64LPS12832A-200TQLA3-TR.pdf
Availability of IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
QUANTITY
IS64LPS12832A-200TQLA3-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
Internal Part NumberEIS-IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4M (128K x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
IS64LPS12832A-200TQLA3-TR Details Description
Related parts for IS64LPS12832A-200TQLA3-TR
POLYSWITCH RXE SERIES 2.50A HOLD datasheet.pdf
IC TRIPLE INVERTER GATE 8-DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf