ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64WV25616EDBLL-10BLA3
IS64WV25616EDBLL-10BLA3 picture photo
Mfg. Part Number
IS64WV25616EDBLL-10BLA3
Brief Description
IC SRAM 4MB 10NS HS LP 48MBGA
Datasheet Download
IS64WV25616EDBLL-10BLA3.pdf
Availability of IS64WV25616EDBLL-10BLA3
QUANTITY
IS64WV25616EDBLL-10BLA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of IS64WV25616EDBLL-10BLA3
Internal Part NumberEIS-IS64WV25616EDBLL-10BLA3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (256K x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS64WV25616EDBLL-10BLA3
IS64WV25616EDBLL-10BLA3 Details Description
Related parts for IS64WV25616EDBLL-10BLA3
OSCILLATOR XO 77.76MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT YLW 0.56" CC datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
REF CABLE KIT W/ST 50/125UM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 5W SMBG datasheet.pdf
DIE RD 1.875 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 36V 10W datasheet.pdf