ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64WV6416BLL-15BLA3
IS64WV6416BLL-15BLA3 picture photo
Mfg. Part Number
IS64WV6416BLL-15BLA3
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 15NS 48MINIBGA
Datasheet Download
IS64WV6416BLL-15BLA3.pdf
Availability of IS64WV6416BLL-15BLA3
QUANTITY
IS64WV6416BLL-15BLA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of IS64WV6416BLL-15BLA3
Internal Part NumberEIS-IS64WV6416BLL-15BLA3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (64K x 16)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-miniBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS64WV6416BLL-15BLA3
IS64WV6416BLL-15BLA3 Details Description
Related parts for IS64WV6416BLL-15BLA3
CONN FEMALE HOUSING NICKEL LOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC SRAM QDRII 72MBIT 165BGA datasheet.pdf
INSERT F TYPE JACK COUPLER datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf