Vishay/Dale ISC1210BN150J
ISC1210BN150J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN150J
Brief Description
FIXED IND 15UH 165MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210BN150J.pdf
Availability of ISC1210BN150J
QUANTITY
ISC1210BN150J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN150J
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN150J
Material - CorePowdered Iron
Inductance15µH
Tolerance±5%
Current Rating165mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN150J
Related LinksISC121, ISC1210BN150J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN150J Details Description
Related parts for ISC1210BN150J
IC BATTERY MANAGMNT SYSTEM18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES NTWRK 32 RES 150 OHM 36LBGA datasheet.pdf