Vishay/Dale ISC1210BN220K
ISC1210BN220K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 150MA 3.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210BN220K.pdf
Availability of ISC1210BN220K
QUANTITY
ISC1210BN220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN220K
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN220K
Material - CorePowdered Iron
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN220K
Related LinksISC121, ISC1210BN220K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN220K Details Description
Related parts for ISC1210BN220K
CONN RING 10-12 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf