Vishay/Dale ISC1210BN330J
ISC1210BN330J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN330J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 115MA 5.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210BN330J.pdf
Availability of ISC1210BN330J
QUANTITY
ISC1210BN330J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN330J
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN330J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1210
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating115mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN330J
Related LinksISC121, ISC1210BN330J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN330J Details Description
Related parts for ISC1210BN330J
AMP HJ-FET 2GHZ SOT-343 datasheet.pdf
VARISTOR 462V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC FIFO BI SYNC 256X18 68-PLCC datasheet.pdf
LED YLW PNL MNT 6"LDS W/CONN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC SMA datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf