Vishay/Dale ISC1210BN39NJ
ISC1210BN39NJ picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN39NJ
Brief Description
FIXED IND 39NH 530MA 240 MOHM
Datasheet Download
ISC1210BN39NJ.pdf
Availability of ISC1210BN39NJ
QUANTITY
ISC1210BN39NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN39NJ
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN39NJ
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating530mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN39NJ
Related LinksISC121, ISC1210BN39NJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN39NJ Details Description
Related parts for ISC1210BN39NJ
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR SA12 PROD datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 1/32 X 1" BLK datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG WHITE 500' datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 21POS datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW PR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf