Vishay/Dale ISC1210EB270K
ISC1210EB270K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210EB270K
Brief Description
FIXED IND 27UH 125MA 3.3 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210EB270K.pdf
Availability of ISC1210EB270K
QUANTITY
ISC1210EB270K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210EB270K
Internal Part NumberEIS-ISC1210EB270K
Material - CorePowdered Iron
Inductance27µH
Tolerance±10%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210EB270K
Related LinksISC121, ISC1210EB270K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210EB270K Details Description
Related parts for ISC1210EB270K
IC 8051 MCU FLASH 128K 64TQFP datasheet.pdf
IC CLK GEN /2/4/8 3.3/5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/10W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
AM2161SC93 FUSE HOLDER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 23POS SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT SKT datasheet.pdf