Vishay/Dale ISC1210ER22NM
ISC1210ER22NM picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ER22NM
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 640MA 150 MOHM
Datasheet Download
ISC1210ER22NM.pdf
Availability of ISC1210ER22NM
QUANTITY
ISC1210ER22NM Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ER22NM
Internal Part NumberEIS-ISC1210ER22NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1210
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±20%
Current Rating640mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ER22NM
Related LinksISC121, ISC1210ER22NM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ER22NM Details Description
Related parts for ISC1210ER22NM
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 14POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MULT RS-232 DRV/REC 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG 300V SLATE 500' datasheet.pdf
LM 3.50/12/135 3.2SN OR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W datasheet.pdf